Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. Barefoot
Barefoot

Barefootová obuv (nebo také bosá obuv či minimalistické boty) jsou boty určené ke každodennímu pohybu, jejichž cílem je do jisté míry simulovat volnost pohybu, kterou má člověk při bosé chůzi. Na první pohled může barefootová bota vypadat téměř totožně jako běžná konfekce. Využívá totiž stejné materiály a výrobní postupy - kůži, kaučuk, textil apod. Bosá obuv má tvar podle tvaru lidské nohy, má velmi poddajnou podešev, netvarovanou stélku a tzv. nulový drop (rozdíl mezi výškou pod patou a pod špičkou).

Barefoot boty z definice nedělají nic. Jdou tak proti trendům, ve kterých se předhánějí výrobci bot. Jejich boty mají více tlumit, více pružit, více držet kotník atd. Konstrukce barefoot bot vychází z toho, že naše tělo je přeci pro chůzi dokonale uzpůsobené a měli bychom mu klást co nejmenší překážky. 

Tvar podrážky barefoot obuvi kopíruje přirozený tvar chodidla, v oblasti prstů je dostatečně široký, pomáhá tak jejich správné funkci a nohu neutiskuje. Podrážka je tenká, aby se noha mohla mírně přizpůsobovat povrchu, příjemným bonusem je tak masáž reflexních bodů na chodidle, ale není třeba se bát žádného píchání či tlačení jako při chůzi bos - povrch cítíte pouze jemně, můžete se tak bez újmy klidně projít po střepech či ostrých kamenech. 

Při nošení barefoot bot dochází ke správnému zapojení svalů jak v chodidle, tak v celé noze, ovlivňuje také zádové svalstvo a tím správné držení celého těla. Podporuje tvorbu a udržení zdravé nožní klenby, správné rozložení váhy a zapojení všech prstů u nohou, měkké našlapování bez negativních dopadů na klouby, stejně jako přirozené vzpřímené držení těla. 

Barefoot obuv je vhodná jak pro nošení do města při všech příležitostech (volný čas, do práce, školy apod.), tak pro sport (běh, pěší turistika, plavání v moři...), a to ve všech ročních obdobích.

Náš sortiment

 

                                   

 

 

 

Novinky

připravujeme

Otevírací doba

pondělí                    15 - 18

úterý                        15 - 18

středa                      zavřeno

čtvrtek                       9 - 12

pátek                         9 - 12

sobota                       9 - 12

neděle                     zavřeno

Kde nás najdete
BOSUJ - barefoot Náchod
Komenského 266
547 01 Náchod
 
Map
Kontakty
Monika Klikarová
Monika Klikarová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz